Mira

MIRA

data urodzenia 03.08.2007
wzrost 55 cm
waga 30 kg

Mira jest u nas od początku 2008r. Szukaliśmy towarzyszki dla Bena. Gdy zobaczyłam ogłoszenie o sprzedaży Białego Owczarka Szwajcarskiego, byłam pewna że to jest to, ponieważ już dużo słyszałam o tych psach.

Jej rodzice to ANGELA of Moonlight Shadow i DINO Biały Kieł.

Przyszła do nas jako 6miesięczna przestraszona suczka lecz szybko się odnalazła w nowym domu, a Ben ogromnie ucieszył się że ma towarzystwo. Mira jest piękną krótkowłosą suczką, która jest wiecznie w ruchu. Uwielbia aportować i pływać. Lecz w lesie muszę ją zawsze mieć na smyczy ponieważ ma nos jak pies myśliwski i gdy coś wywęszy to ją już nic nie powstrzyma.

Mira potrafi się dogadać z każdym psem, ale w pierwszym kontakcie z obcym człowiekiem jest nieufna. Należy do tych ostrożnych  psów , które najpierw muszą zbadać  sytuacje a potem proszą o czułości lub zabawę. Ma ogromną cierpliwość do dzieci, szczególnie do naszego Jonasza, nigdy nie zachowuje się wobec nich agresywnie. Gdy już ma dość zabawy, po prostu odchodzi.

Brała udział w szkoleniu posłuszeństwa i zdała egzamin na ocenę bardzo dobrą. Szybko się uczy i długo pamięta też te komendy które rzadko powtarzam. Jest naszym prawdziwym skarbem.